FAQs – ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Soukromý sommelier

Místo pro vaše nejčastější dotazy         

          Zajímáte se o soukromou ochutnávku, ale nemáte s tímto způsobem nakupování vín zkušenosti? Zde zodpovídáme hlavní otázky, které s naším sommelierským servisem privátních degustací souvisejí, a na které se naši zákazníci dotazují nejčastěji. Pokud mezi nimi ta vaše otázka chybí, napište nám ji, rádi ji přidáme a zodpovíme!


Kdo k nám vlastně dorazí a jak degustace probíhá?

          Ochutnávku se zákazníkem dojednává asistentka sommeliera, která se zájemci smluví vhodný termín vyhovující oběma stranám. Na samotnou degustaci pak přijede odborný sommelier Merite a provede profesionální ochutnávku s výkladem o daných vínech. Vzorky přiveze ve speciálních degustačních kufřících. Neostýchejte se na cokoliv zeptat, sommelier jede za vámi právě proto, aby zodpověděl, co vás zajímá.

Jak dlouho degustace trvá a kolik vín ochutnám?

          Průměrně trvá běžná degustace kolem šedesáti minut a sommelier s sebou přiveze vzorky více než dvaceti různých vín k ochutnávání, napříč zeměmi původu, typem, odrůdami i chuťovým spektrem. Pochopitelně, jste-li limitování časem a nebo se zajímáte pouze o určitý typ vín, degustace tomu bude uzpůsobena. Máte-li nějaké specifické přání, sdělte jej již asistentce sommeliera při domlouvání degustace, aby tuto informaci předala a ten byl na degustaci připraven.

Je degustace zpoplatněná, případně podmíněná nějakým odběrem vína?

          Není. Ochutnávky jsou zdarma a nejsou samozřejmě ani jinak podmíněny. Pokud si víno po degustaci objednáte, budeme rádi, ale v žádném případě se nemusíte obávat jakýchkoliv nevhodných nátlaků či nepřiměřených snah uzavřít s vámi obchod. Degustace je v první řadě příjemné setkání nad vínem.

Mohu pozvat na degustaci také kolegy? Pro kolik lidí je ochutnávka určena?

          Počet účastníků na degustaci není pevně stanoven, ale obyčejně nepřesahuje pět osob, jelikož se sommelier snaží vést ochutnávku s osobním přístupem a s ohledem k tomu, co degustující chuťově preferují. Případný zájem o degustaci pro větší skupiny řešíme individuálně, v případě zájmu se obraťte na některou z našich asistentek sommeliera.

Jaká sommelier přiveze vína? Jak jsou drahá?

          K degustaci otevíráme pouze opravdu kvalitní exklusivní zahraniční vína, která u nás na trhu nejsou běžně dostupná v obchodních řetězcích, a jež jsme pečlivě vybrali z našeho širokého portfolia, protože zastupují určitý charakteristický typ vína, zemi svého původu nebo se vyjímají svou unikátní chutí. Svým původem i chuťově procházejí napříč všemi spektry a cenová hladina degustovaných vín začíná na cca 250 Kč vč.DPH za láhev. V případě zájmu o degustaci z vín nižších kvalitativních řad či nižších cen je třeba tuto informaci sdělit asistentce sommeliera ještě před ochutnávkou.